logo
m-mefs icon

Komplexní systém zabezpečení MEFS Mechanické zabezpečení

Požárně bezpečnostní dveře [PBD]

požárně bezpečnostní dveře
požárně bezpečnostní dveře-detaily

Nabídku speciálních dveří doplňují dveře bezpečnostní PBD a dveře s bezpečnostními prvky. Řada dveří PBD vychází z konceptu PDU, který rozšiřuje o další úroveň užití. Celá řada PBD je odzkoušená pro užití do prostor, ve kterých je vyžadováno použití požárních uzávěrů EW nebo EL. Nabízí tedy zákazníkovi vyšší užitné vlastnosti a míru bezpečí. Vzhledem k tomu, že se jedná o požární uzávěr, je nutné při jeho montáži postupovat v souladu s legislativními požadavky. Dveře musí být umístěny do schváleného typu zárubně s požadovanou požární odolností. Dveře PBD RC2 a RC3 mají díky větší tloušťce použitých materiálů, zámků a závěsů odlišné rozměry od běžných dveří. Tyto dveře je možné osazovat do speciálního typu zárubně.

Naše nabídka

door-zd1

Vstupní bytové dveře - ZD1

Dveře jsou vhodné pro použití do prostor se zvýšením namáháním a požadavkem na základní stupeň ochrany v kombinaci s požární odolností. Konstrukci dveří tvoří rám z masivního dřeva a plná požární výplň. Vstupní bytové dveře jsou doplněny o bezpečnostní prvky zabraňující vysazení dveří.

Více
door-rc2

Bezpečnostní dveře - RC2

Dveře ve třídě RC2 jsou tvořeny z masivního rámu v kombinaci měkkých a tvrdých dřevin a plné požární výplně. Dveře doplňují bezpečnostní závěsy s integrovaným mechanickým zabezpečením proti vysazení a vícebodový zámek. PBD RC2 jsou dodávány v setu s železnou zárubní pro zazdění nebo dodatečnou montáž. Dveře jsou klasifikovány jako EI/EW 30 DP3 + RC2.

Více
door-rc3

Bezpečnostní dveře - RC3

Dveře s nejvyšší mírou ochrany v naší nabídce. Standard předchozích výrobků je u tohoto výrobku zvýšen celoobvodovým rámem z tvrdého dřeva, vnitřními ocelovými výztuhami a masivními závěsy. PBD RC3 jsou dodávány v setu se zárubní pro zazdění. Dveře jsou klasifikovány jako EI/EW 30 DP3 + RC3.

Více

Značení uzávěrů

  • EI = požární uzávěr bránící šíření požáru (splňují přísnější požadavky na požární bezpečnost a mohou být použity tam, kde jsou požadovány uzávěry EW)
  • EW = požární uzávěr omezující šíření požáru
  • 30 = minimální doba požární odolnosti udávaná v minutách, po kterou je konstrukce schopna odolávat účinkům požáru podle normou definovaných podmínek a kritérií
  • DP3 = konstrukce požárních uzávěrů zvyšující v požadované době požární odolnosti intenzitu požáru (dřevěný požární uzávěr)
  • C = požární uzávěr opatřený dveřním samozavíračem
  • S = kouřotěsný požární uzávěr, který je odolný proti průniku zplodin hoření v množství, které je zdraví nebezpečné

NEBOJTE SE VÝMĚNY ZÁRUBNÍ

ZA NOVÉ BEZPEČNOSTNÍ

řemeslník

Výměna dveří včetně zárubní vždy za 1 den!

Při výměně dveří do bytu se často setkáváme s názorem, že uvnitř bytu bude prach a špína z provedené demontáže starých zárubní. Naši proškolení montéři před zahájením prací vždy zakryjí podlahu a vytvoří igelitovou zástěnu od dveří směrem do bytu, aby co nejvíce eliminovali průnik prachu. Samotné vybourání trvá 30–60 minut v závislosti na typu zazdění. Zárubně na několika místech rozříznou a vyvrátí.

Po mnohaleté zkušenosti a praxi doporučujeme v 99 % výměnu starých zárubní za nové. Dříve se totiž používaly nejlevnější zárubně z tenkého plechu, které nesplňují základní bezpečnostní parametry. Bezpečnostní zárubně jsou vyráběny ze zesíleného plechu, jsou vyztužené a uzpůsobené pro usazení bezpečnostních dveří. Naše firma navíc zárubně vylévá speciální rychlotuhnoucí betonovou směsí.

Určitý typ dveří lze samozřejmě zasadit do stávajících zárubní, nicméně je to vždy na posouzení technika, který k Vám přijede a prokonzultuje s Vámi konkrétní situaci, popřípadě vytvoří na místě cenové nabídky dle vašich přání a požadavků zcela ZDARMA.

vyměna zárubní

O všechno se postaráme my. Dveře od nás přeberete s čistým zednickým začištěním. Vy už si pak jen vymalujete kolem dveří – až všechno zaschne (zhruba za týden). Maluje se kousek cca 10–15 cm kolem dveří – je to práce na 10 minut.

palec nahoru

Navíc samozřejmě po sobě uklidíme a staré zárubně zlikvidujeme.
Po montáži po nás nepořádek nenajdete.

emoji

JSME PROFESIONÁLNÍ, CERTIFIKOVANÁ FIRMA A VÍME JAK NA TO

V pořádku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace