logo

Požární ochrana Požáry mají nejtragičtější následky v domácnostech

Jak svou domácnost proti požáru zabezpečit?

Statistické údaje jednoznačně dokládají, že požáry v soukromých domácnostech mají vůbec nejtragičtější následky. Každý rok při nich zemřou desítky lidí, zraněny jsou další stovky osob a způsobené škody dosahují stamilionů korun. Z Vaší domácnosti se může v okamžiku stát zakouřená a rozžhavená smrtící past. To, zda se i Vy stanete obětí, záleží hlavně na Vás.Nejzrádnější jsou požáry v noci, kdy lidé v objektech spí a není nikdo, kdo by si požáru včas všiml. Tři ze čtyř obětí požárů neuhoří, ale zemřou kvůli nadýchání se toxických zplodin hoření vznikajících při požáru. Zejména v noci tak na nás číhá nebezpečí, protože kouř je rychlejší a tišší než oheň a již dvě nebo tři nadechnutí bývají smrtelná. Jednou z cest, jak preventivně předejít vzniku ničivého požáru, je vybavit si domácnost autonomními „hlásiči požáru,“ které včas detekují vznikající požár a akustickým signálem na ně upozorní.Lidé pak mají mnohem větší šanci situaci včas vyřešit – zavolat hasiče, příp. opustit ohrožený prostor. Tyto hlásiče tak mohou zachránit lidské životy – navíc jejich cena není nikterak horentní.

Kromě jednoduchého zařízení k rychlému zjištění vzniklého požáru (autonomní „hlásiče požáru,“ detektory plynu apod.) je vhodné si domácnost vybavit také prostředky pro hašení (např. přenosný hasicí přístroj nebo hasicí sprej). Pamatujte, že investovat do zabezpečení své domácnosti z hlediska požární ochrany se zcela jistě vyplatí. Chráníte si tak nejen svůj život a zdraví, ale i majetek, případný požár totiž dokáže snadno způsobit mnohem větší škody, než jsou investice do hasicího přístroje nebo „hlásiče požáru.“ Uvědomte si, že požár ve vaší domácnosti vás může nejen zabít nebo zranit, ale také připravit o vaše věci. Oheň a kouř dokáže zničit vaše důležité dokumenty, osobní doklady, oblíbené předměty, oblečení, na které jste zvyklí apod. Ze statistiky požárů v domácnostech za posledních 5 let vyplývá, že hasiči likvidují každý den v průměru sedm požárů v domácnosti, denně je při nich zraněn alespoň jeden člověk a smrt člověka si požáry v domácnostech vyžádají průměrně jednou za pět dní. Požáry v domácnostech za posledních pět let způsobily škody v astronomické výši 1,4 miliardy korun, lidé tak denně v průměru přichází o majetek v hodnotě 777 000 korun.

Nejčastější příčiny požárů v domácnostech přináší každodenní situace

Ideální zabezpečení pro vaši domácnost balíček požárních detektorů

Autonomní detektor kouře a teplot

Slouží k detekci požárního nebezpečí v interiéru obytných nebo komerčních budov. Detektor je vhodný i pro instalaci v autokaravanech nebo mobilních domech. Vznik nebezpečí detektor opticky indikuje zabudovanou signálkou a akustickým signálem.

Autonomní detektor plynu CO

Slouží k detekci plynu CO (oxid uhelnatý), a včasnému varování před jeho nebezpečnými účinky na lidské zdraví. Detektor je certifikován pro instalace v interiérech budov, karavanech a lodích. Indikace opticky signálkou .

balíček obsahuje dva kouřové detektory včetně odborné montáže a navíc:

  • záruka 5 let
  • odborné zaměření umístění
  • TEST a zaškolení
  • vystavení protokolu o zkoušce
  • vedení v evidenci a následný pravidelný servis – revize

A takto to dopadá... a to je problém

V pořádku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace